Celjani z odlično borbo do konca v igri za zmago proti Jesenicam

Ponedeljkov večer je bil tokrat rezerviran za hokejski derbi v Celju. V goste v Mestni park je prišla ekipa Jesenic. Aktualni državni prvaki so tekmo odprli silovito in z zadetkoma Svetine in Sodje povedli z 0:2. Odgovor oklepnikov je bil hiter. Natančno podajo čez celo igrišče je na modri črti sprejel Rok Leber in sam zadrsal pred vratarja Vlahoviča, ga položil na tla in mojstrsko zadel. V 8. minuti je izid tretjine (1:3) postavil Piispanen. V drugem delu igre so vajeti v svoje roke prevzeli Celjani in z napadalno igro dolgo ogrožali državne prvake. Nagrada je prišla ob koncu 35. minute, ko je podajo Žige Grahuta izkoristil Davor Rakanović in popeljal domače nazaj v igro. V zadnji tretjini smo gledali zanimiv obračun, naši fantje so bili nekajkrat blizu izenačenja vendar je na koncu zmanjkalo nekaj športne sreče. Jeseničani so ob koncu dvakrat zadeli in zmagali 2:5. Že v četrtek se začne četrtfinale državnega prvenstva. Naši hokejisti gostujejo na Bledu. Povratna tekma bo prihodnji ponedeljek v Celju.