• Kadeti U16 - 10.mesto v IHL
  • Članice - 2.mesto v DP Slovenije
  • Člani - 2.mesto v IHL in 4.mesto v DP Slovenije

Celjski hokejisti finale začeli s porazom

V soboto je bila v Celju odigrana prva tekma finala regionalne lige IHL med HK Ece Celje in KHL Medveščak Zagreb. Celjani so tekmo odlično odprli in v 4. minuti povedli prek Lebra. Odgovor Hrvatov je bil silovit in zadeli so štirikrat zapored do konca druge tretjine. V zadnjem delu igre je nekaj upanja vlil Ogrizek, ki je znižal na 2:4, a je Aviani takoj postavil stvari nazaj (2:5). Končni rezultat tekme je bil 3:5. Druga tekma finala bo odigrana v četrtek v Zagrebu.

MEDNARODNA LIGA IHL
Finale
HK ECE Celje : KHL Medveščak Zagreb 3:5 (1:1, 0:3, 2:1)
Strelci: 3:46 1:0 Leber (Rakanovic, Grahut), 06:30 1:1 Miličič (Brenčun), 21:51 1:2 Vedlin (Miric, Jazbec), 24:41 1:3 Jazbec (Vedlin, Miric), 26:43 1:4 Simsic (Čepon, Jankovic), 47:32 2:4 Ogrizek (Rakanovic), 48:01 2:5 Aviani (Simsic, Cepon), 56:40 3:5 Rakanovic (Grahut).

Finale si bo ogledal tudi župan Bojan Šrot

V četrtek so se v Celju na obisku pri Županu, Bojanu Šrotu mudili Matjaž Rakovec (predsednik Hokejske zveze Slovenije), Dejan Kontrec (generalni sekretar Hokejske zveze Slovenije) in vodstvo celjskega kluba. Župan je obljubil sodelovanje s klubom tudi v prihodnje in potrdil prihod na prvo tekmo finala, ki bo v soboto 24.3. ob 18.00 uri proti Medveščaku.

Celjski hokejisti z izjemno predstavo do prvega finala!

Po sredini zmagi v Beogradu je v Celju sledila druga polfinalna tekma med HK ECE Celje in SKHL Crveno Zvezdo. Celjski oklepniki so ob bučni podpori s tribun odlično začeli in prvo tretjino dobili z 2:0. Prvi gol je po odlični podaji Davorja Rakanovica dosegel Rok Leber. Pred koncem uvodnega dela igre se je v gneči pred golom najbolje znašel Aljaž Ogrizek in postavil izid prvega dela.

V drugem delu igre smo gledali izenačeno tekmo, gostje pa so z nekaj sreče uspeli znižati izid. Zadnji del igre je bil napet. Priložnosti so bile na obeh straneh vendar je v celjskih vratih znova blestel Urban Avsenik. Ob koncu so Srbi poskušali še z igro brez vratarja a jim ni uspelo izenačiti. Celjski hokejski klub se je uvrstil v prvo finale v svoji zgodovini. Tam se bodo naši oklepniki pomerili z boljšim iz dvoboja Triglav : Medveščak.