|POKAL SLOVENIJE| Jeseničani v drugem delu igre do preobrata

HK ECE Celje vs HK Jesenice1

V sobotnem večernem terminu so naši hokejisti po izjemnem boju priznali premoč Jeseničanom, ki so si zagotovili vstopnico za nedeljski finalni obračun z Olimpijo.

Prvi so zadeli Celjani, ko je Mercina lepo preusmeril plošček v mrežo Jeseničanov. Gostje so imeli premoč v strelih na gol, vendar je celjski vratar, Urban Avsenik deloval odlično. V 13. minuti so jeseniški hokejisti izenačili, zadel je Kalan.

Drugo tretjino so naši hokejisti začeli odlično in nekajkrat nevarno zapretili. Po nevarnem naletu v glavo na vratarja Avsenika, je kazen igre dobil Žan Jezovšek. Naši igralci so to s pridom izkoristili in dvakrat zadeli. Najprej je zadel Ribič, dobro minuto kasneje po lepi akciji pa še Kastelic. Sledilo je 10 minut Jeseničanov, ki so do 41. minute zadeli štirikrat. Končni rezultat 3:6 je v 55. minuti postavil Svetina.

POKAL SLOVENIJE

Polfinale

HK ECE CELJE : HDD SIJ ACRONI JESENICE 3:6 (1:1, 2:3,0:2)

Strelci: 7:42 – 1:0 Mercina (Nemeček, Kastelic), 12:26 – 1:1 Kalan (Magovac, Piispanen), 30:22 – 2:1 Ribič (Zupanc, Ograjenšek), 31:38 – 3:1 Kastelic (Ograjenšek, Klavžar), 32:23 – 3:2 Šturm (Urukalo), 35:28 – 3:3 Urukalo (Tomaževič, Seršen), 39:09 – 3:4 Tomažević (Glavič, Sodja), 40:31 – 3:5 Kalan (Piispanen, Planko), 54:44 – 3:6 Svetina (Glavič).

Izključitve: 14 min ; 33 min

Streli na gol: 23 - 55